За Рагуза
Мени
Мени за групи
Мени за свадби
Кетеринг
Галерија ресторан
Галерија свадби
 

 
Мени |
 
 
МЕНИ 1 МЕНИ 2 МЕНИ 3 МЕНИ 4
 

Ладно предјадење

Ордевер на даски ( пршута, кулен, шунка, свински врат, печеница, кашкавал, сирење)

Салата (во овал)
Мешана салата ( домати, краставици, зелка, марула, морков, цвекло, маслинки ), Шопска салата ( домати, краставици, кромид, сирење, маслинки ), Таратур

Топло предјадење
Похована палента со маслинки, Поховани тиквички, Похован кашкавал, Похован кромид, Поховани пирошки, Шампињони на жар, Домашна пита, Ајвар/Пинџур, Фурнаринки

Главно јадење (поединечно)
Роловано пилешко "рагуза" прелиено со кари сос, Свински медањони, Ќофтенца од мелено месо, Ролованa димена вешалица, Компир од фурна, Мешано вариво, Селски лебчиња

Десерт (поединичен)
Нестле торта

цена: 900 ден.

назад
АДРЕСА 12 -та Македонска Бригада 2А, Скопје, Македонија
ТЕЛЕФОН 02 3212 - 919 РАБОТНО ВРЕМЕ 08-24 часот