За Рагуза
Мени
Мени за групи
Мени за свадби
Кетеринг
Галерија ресторан
Галерија свадби
 

 
Мени |
 
 
МЕНИ 1 МЕНИ 2 МЕНИ 3 МЕНИ 4
 

Ладно предјадење

Ордевер поединечен ( пршута, кулен, свински врат, печеница, шунка, кашкавал, сирење, домашна питa, две топки крем салата, похована тиквичка, похован кромид )

Салата (во овал)

Мешана салата (домати, краставици, зелка, марула, морков, цвекло, маслинки), Шопска салата (домати, краставици, кромид, сирење, маслинки), Таратур

Тополо предјадење

Лазања од зарзават или пирошка и пох.кашкавал со тартар сос

Главно јадење

Селско месо во корпа од тесто, Пилешко филе на бечки, Свински увијач со сланина, Meшано вариво, Компир од фурна

Десерт

Нестле торта

цена: 900 ден.

назад
АДРЕСА 12 -та Македонска Бригада 2А, Скопје, Македонија
ТЕЛЕФОН 02 3212 - 919 РАБОТНО ВРЕМЕ 08-24 часот