За Рагуза
Мени
Мени за групи
Мени за свадби
Кетеринг
Галерија ресторан
Галерија свадби
 

 
Мени |
 
 
МЕНИ 1 МЕНИ 2 МЕНИ 3 МЕНИ 4
   

Ладно предјадење
- Ордевер на даски ( пршута, кулен, шунка, свински врат, печеница, кашкавал, сирење )
- пинџур/ајвар

Салата (во овал)
- Мешана салата ( домати, краставици, зелка, марула, морков, цвекло, маслинки )
- Шопска салата ( домати, краставици, кромид, сирење, маслинки)
- Таратур

Топло предјадење
домашна пита, фурнаринки, поховани тиквички, шампињони на скара, похован кромид, фурнаринки

Главно јадење (поединечно)
пилешко филе во кари сос, уштипци, бела свинска вешалица, Мешано вариво, Компир во фурна

Десерт (поединичен)
Чоколадна торта

цена: 850 ден.

назад
АДРЕСА 12 -та Македонска Бригада 2А, Скопје, Македонија
ТЕЛЕФОН 02 3212 - 919 РАБОТНО ВРЕМЕ 08-24 часот