За Рагуза
Мени
Мени за групи
Мени за свадби
Кетеринг
Галерија ресторан
Галерија свадби
 

 
Мени |
 
 
МЕНИ 1 МЕНИ 2 МЕНИ 3 МЕНИ 4
 

Мешана салата (домати, краставици, зелка, марула, морков, цвекло, маслинки)

Ордевер поединечен (пршута, кулен, свински врат, печеница, шунка, кашкавал, сирење, 2 топки крем салата)

Пирошка со тартар сос

Роловано пилешко "рагуза" прелиено со кари сос * Свинско печење прелиено со сос од свежи шампињони * Шарска плескавица ала "рагуза" * Meшано вариво * Компир од фурна

Чоколадна торта

цена: 750 ден.

назад
АДРЕСА 12 -та Македонска Бригада 2А, Скопје, Македонија
ТЕЛЕФОН 02 3212 - 919 РАБОТНО ВРЕМЕ 08-24 часот